Tel: +90 216 589 2734

Haberler


Kategoriler
E-bülten listesine katıl
Kaliteli Kaynak Saç Nasıl Olmalı
Kaynak saç, saçlarınız uzayana dek (yaklaşık 4 – 5 ay)* sizinle beraber yaşayacağı için saçlarınız kadar doğal ve kaliteli olmalı. Kendi saçlarınız, saç derisinden alacağı nem ve yağ ile beslenirken kaynak saçlarınızın beslenmesi için saç bakım ürünlerinden başka bir seçenek bulunmuyor. Durum böyle olunca kaynak saçın kalitesi bir hayli önem taşıyor. 

Kaliteli Kaynak Saç Nasıl OlmalıKaliteli kaynak saç, karışmaması ve doğal olması ile öne çıkar. Yıkandıktan sonra saçlar birbirine geçiyorsa ve tarayarak onları hizaya sokmak zorsa kaynak saçlarınızın kalitesini sorgulamanızda yarar var. Aynı yönlü saçların kullanılması, kaynak saçın kalitesini belirleyen en önemli husustur. Saç yapısı aynı olduğu için kaynak saçlar en fazla kendi saçınız kadar karışacaktır ve dökülme gibi sorunların oluşmasının önüne geçecektir. İşlem görmemiş saçlar, bu kaliteyi belirleyen ikinci madde olarak karşımıza çıkıyor. Satın aldığınız kaynak saçı, boyayabiliyor olmanız ve boyama işlemi sırasında saçlarınızın yanmıyor olması kaliteyi destekleyen bir etken olarak öne çıkıyor. Normal ve sağlıklı şartlar altında yapılan boyama ve açma işlemleri, kaynak saçı yıpratmamalıdır.

Kaynak saçta kaliteyi belirleyen bir diğer etken ise kaynak üzerindeki saçın dökülmemesidir. Kaynak saçın dökülmesi, uygulama hatalarının varlığını da gösterebilir. Bu durumun uygulama hatası olup olmadığını anlamak için saçı kullanmadan önce dökülüp dökülmediğini kontrol edebilir, saçın uç kısmında yer alan keratinli bölgeyi inceleyebilirsiniz. 
 
*Bu süre, saç uzama hızına göre değişiklik gösterebildiği için kişiden kişiye farklı olabilmektedir.

2016-06-08
Adres

Rapunzel Hair | Alternatif Kozmetik Ltd. Şti.
Adres:
Eski Üsküdar Cd. Ural Sk. Gerçek İş Merkezi. No:11/1 Zümrütevler - Maltepe / İstanbul
Tel: +90 216 589 2734
E-posta: info@rapunzel-hair.com

Bize Ulaşın

+90 216 589 2734
info@rapunzel-hair.com

Bizi Takip Edin
facebook
twitter
instagram
linkedin