Tel: +90 216 589 2734

Haberler


Kategoriler
E-bülten listesine katıl
Kaynak Saç Kullanımı

Kaynak saç kullanmak isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de kaynak saçın kullanımı ve bakımı… Bu hafta kaynak saç kullanımı hakkında sizlere detaylı bir makale hazırladık.

Kaynak saç kullanımında doğru yolu belirlemek için ilk önce saç tipine uygun bir kaynak yöntemi seçilmelidir.

Tüplü kaynak (Boncuk Kaynak), keratin kaynak, tres arasında seçim yapmak için saç tipinizi doğru bilmeniz gerekir. Boncuk kaynak, diğer ismi ile tüplü (halkalı) kaynak, ince telli saç yapısına önerilmemektedir. 

Müşterilerimize önerdiğimiz ilk hususlardan biri, saçların karışmamasına özen göstermek… Uzun ve ince telli saçlarda kaynak saçla beraber normal saçın karışmasını önlemek için gece yatmadan önce saçların çok sıkı olmayacak şekilde toplanması ya da örülmesi yararlı olacaktır. Saçların karışmasına engel olmak adına kaynak saçlar için özel olarak geliştirilmiş olan saç fırçalarını/taraklarını kullanabilirsiniz. Saçınızın kaynak saçla birleştiği bağlantı noktalarını tararken nazik olmanızı öneriyKaynak sac kullanimioruz. 

Kullanıcılarımız tarafından merak edilen diğer bir konu ise kaynak saçların bakımı…

Kaynak saç için kullanmanızı önerdiğimiz farklı ya da özel bir ürün bulunmamakla beraber hem kendi saçınıza hem de kaynak saçınıza iyi gelecek olan Rapunzel Secret saç maskesini deneyebilirsiniz. Saçların taranmasını kolaylaştıran ve yumuşatan bu saç maskesi, her kullanıcıya tereddüt etmeden ve saç tipine göre ayrıt etmeden önerdiğimiz bir saç bakım ürünüdür. Kısacası, kendi saçlarınız için kullandığınız şampuan ve saç kremlerini kaynak saçlarınız için de kullanabilirsiniz.

Deniz suyu ve havuz suyu, PH seviyeleri normal sudan farklı olduğu için kaynak saçların bağlantı noktalarına olumsuz bir etkide bulunabilir. Bu olumsuz etkinin önüne geçmek için müşterilerimizin denize ve havuza girmeden önce saçlarını tamamen ıslatmalarını ve bu işlemi, denizden/havuzdan çıktıktan sonra da tekrarlamalarını öneriyoruz. 

Keyifli bir hafta geçirmeniz dileğiyle…
Rapunzel Hair 


2015-11-26
Adres

Rapunzel Hair | Alternatif Kozmetik Ltd. Şti.
Adres:
Eski Üsküdar Cd. Ural Sk. Gerçek İş Merkezi. No:11/1 Zümrütevler - Maltepe / İstanbul
Tel: +90 216 589 2734
E-posta: info@rapunzel-hair.com

Bize Ulaşın

+90 216 589 2734
info@rapunzel-hair.com

Bizi Takip Edin
facebook
twitter
instagram
linkedin