Tel: +90 216 589 2734

Haberler


Kategoriler
E-bülten listesine katıl
​Kuru Saç Bakımı
Kuru saç bakımı, doğru yöntemlerle yapıldığında saçınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.
 kuru sac bakimi

Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Saç derisi ile alakalı olan kuruluk için saç derisini nemlendirecek özel saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Ya da evde hazırlayabileceğiniz saç maskeleri ile saç derisine ve saçlarınıza nem kazandırabilirsiniz. Saç derisi bakımı, saç bakımına göre biraz daha titizlik ister. Saç derisi iyi durulanmadığı takdirde kepek ve kaşıntı sorununa yol açar. Bu yüzden saç derisine uygulayacağınız ürünleri saçlarınızdan iyice arındırmanız gerekir. Zeytinyağı ya da badem yağı, avokado ve süt ile hazırlayacağınız doğal saç maskesini saç derisine uygulayabilirsiniz. Ancak saçlarınızı düzgün bir şekilde durulamanız gerekir.

Saç maskeleri, konsantre bir bakım sunduğu için haftada 1 – 3 kez arası kullanılabilir. Saçınızın nem dengesine göre bu sayıyı ayarlayabilirsiniz. Yoğun olarak saç maskesi kullanmanız, saç derisinin dengesini bozabilir, bu nedenle saçlarınızı yakından tanımanızı öneririz. 

Saçlar Neden Kurur

Kuru saç, yapısal bir özellik olabileceği bazı etkenler nedeniyle de ortaya çıkabilir. Saç boyası, kirli hava koşulları, (metropol yaşamın negatif etkileri) sık sık uygulanan fön, maşa işlemleri saçlarınızın zamanla nemini kaybetmesine yol açar. Bu nedenle saçlarınızın yorgun olduğu dönemlere onlara daha iyi bir bakım sunmanız gerekir. Saçlarınız kuru ise yıkama süresini daha uzun aralıklarla ayarlamalısınız. Sık sık saç yıkamak, saçlarınızın doğal olarak ürettiği nemi hemen kaybetmesine neden olur. Gün aşırı saç yıkamak, kuru saçlarınızın nemlenmesine yardım eder. 

                                        kuru sac bakimi

Saçlarınızı sık sık düzleştiriyor ya da maşa ile şekillendiriyorsanız özel saç bakım kremlerini kullanmanızı öneririz. Şekillendirme öncesi uygulayacağınız durulanma gerektirmeyen saç kremleri bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır. Saçlarınızı boyuyorsanız tüm saç bakım ürünleriniz, boyalı saçlara özel olarak tercih edilmelidir. Boyalı saçlar için olan ürünler, saçlarınızın ekstra nem kazanmasını sağlar. Bu saç bakımı tüyoları, saçlarınızın yeniden parlamasına yardımcı olur. 
 
Saçlarınızın ideal nem dengesine kavuşması, şekillendirme işlemlerinizi kolaylaştırır ve saçlarınızın elektriklenmesini önler. 

2016-11-03
Adres

Rapunzel Hair | Alternatif Kozmetik Ltd. Şti.
Adres:
Eski Üsküdar Cd. Ural Sk. Gerçek İş Merkezi. No:11/1 Zümrütevler - Maltepe / İstanbul
Tel: +90 216 589 2734
E-posta: info@rapunzel-hair.com

Bize Ulaşın

+90 216 589 2734
info@rapunzel-hair.com

Bizi Takip Edin
facebook
twitter
instagram
linkedin