Tel: +90 216 589 2734

Rapunzel Tarihçesi

Rapunzel Tarihçesi
Alternatif Kozmetik Ltd. Şti şirketi, yaklaşık 12 sene önce Türkiye'de alternatif saç ürünleri pazarında yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde 9 Nisan 2003 tarihinde kuruldu.

Tecrübe, altyapı ve finans gücüne sahip olan Alternatif Kozmetik, Türkiye'de olması gereken seviyenin çok altında bulunan alternatif saç ürünleri pazarını hak ettiği seviyeye getirmek için ciddi bir misyon üstlendi.

Öncellikle, dünya saç pazarinda lider pozisyonda olan  markaların Türkiye distribütörlüklerini alıp Rapunzel çatısı altında topladı. Yoğun reklam çalışmaları ile marka bilincini ortaya çıkaran Alternatif Kozmetik, kadınlara kıyaslama ve tercih etme özgürlüğü sunmuş oldu.

Birkaç yıl içinde, yurtdışından gelen saç kalitesinin Türkiye'deki tüketici taleplerine tam olarak cevap veremediğini fark eden Alternatif Kozmetik, kendi laboratuarlarını kurup saç üzerinde ciddi araştırmalara başladı. Ve bu araştırmalar sayesinde, 2005 senesi itibariyle kendi üretimini başlatmış oldu.

Rapunzel markası adı altında, %100 doğal ve işlem görmemiş saçlardan yapılan keratin kaynak, çıtçıt, postiş, peruk ve saç aksesuarlarından oluşan ürünleri Türkiye'deki kuaför salonlarında hizmete sundu.

Rapunzel ürünleri, günümüzde yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da faaliyet göstermektedir. 2006 yılından bu yana ihtacat payı oluşturan Rapunzel, bugün yirmiden fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Bu bağlamda Rapunzel markası haricinde, `Özel Üretim` (private label) çalışması da yürütülmektedir. 

Alternatif Kozmetik, 2014 yılının başında ilk saç bakım ürününün lansmanını gerçekleştirdi. Rapunzel, kadınların aradığı kaliteyi sunmaya keyifli bir şekilde devam ediyor. 
Adres

Rapunzel Hair | Alternatif Kozmetik Ltd. Şti.
Adres:
Eski Üsküdar Cd. Ural Sk. Gerçek İş Merkezi. No:11/1 Zümrütevler - Maltepe / İstanbul
Tel: +90 216 589 2734
E-posta: info@rapunzel-hair.com

Bize Ulaşın

+90 216 589 2734
info@rapunzel-hair.com

Bizi Takip Edin
facebook
twitter
instagram
linkedin